Slovensko

Bratislava je hlavní město Slovenské republiky. Rozkládá se na obou březích řeky Dunaje. Symbolem Bratislavy je Bratislavský hrad nebo také architektonicky zajímavý Nový most (postavený v druhé polovině 20. století), klenoucí se jako jeden z pěti mostů přes Dunaj. Celé město se rozkládá v severozápadní části Podunajské nížiny, v předhůří Malých Karpat, nedaleko od soutoku Moravy s Dunajem. 

Bratislavský hrad je soubor staveb v historickém areálu, který zabírá vrchol návrší na jihozápadním ostrohu malokarpatského hřebenu na levém břehu Dunaje v Bratislavě. Hradu dominuje monumentální stavba bývalého královského paláce tvořící neodmyslitelné panorama hlavního města Slovenska. Svojí úlohou v dějinách Velké Moravy, Uherska, Československa a moderního Slovenska představuje Bratislavský hrad významný památník společensko-historického vývoje v této oblasti.

Katedrála svatého Martina je stavba v historické zóně Bratislavy. Je nejvýznamnějším a největším kostelem v Bratislavě a jedním z největších na Slovensku. Katedrála je jednou z nejvýraznějších bratislavských dominant a po Bratislavském hradě druhým nejvyhledávanějším turistickým objektem hlavního města Slovenska. 

Michalská věž a Michalská brána patří mezi nejznámější památky Bratislavy. Věž je 51 metrů vysoká a Michalská brána ze 14. století se jako jediná ze čtyř původních bran městského opevnění až dodnes. K bráně vede most sv. Michala přes bývalý vodní příkop.

Slovensko samozřejmě není jen Bratislava, vřele můžeme doporučit i pobyty v Nízkých a Vysokých Tatrách, kde jsou úžasné podmínky jak pro letní, tak i zimní dovolenou. Můžeme Vám zajistit pobyt pro náročné klienty, například v GRAND HOTELU KEMPINSKI HIGH TATRAS přímo u Štrbského plesa. Pro méně náročné klienty můžeme vybírat z velkého množství krásných hotelů, penzionů a srubů.

Slovensko je i země, kde naleznete velké množství hradů a zámků - například SPIŠSKÝ HRAD, ORAVSKÝ HRAD nebo BOJNICKÝ ZÁMOK, velké množství skanzenů a přírodních parků.

Na Slovensku naleznete i MUZEUM MODERNÍHO UMĚNÍ ANDYHO WARHOLA v Medzilaborciach, které je unikátní a jediné svého druhu v Evropě. Vzniklo v roce 1991 jako první na světě a je umístěné nedaleko vesničky, ze které pocházeli Warholovi rodiče.

Pro milovníky dobrodružství vřele doporučujeme navštívit DEMANOVSKÉ JESKYNĚ, nebo sjíždět na vorech DUNAJEC.

A pokud vám dojdou síly, Slovensko je i země THERMÁLNÍCH LÁZNÍ. Dle vašich přání vám na míru připravíme léčebné a relaxační pobyty. 

Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na cestovatele za gastronomií, na Slovensku musíte ochutnat bryndzové halušky se slaninou, Skalický trdelník, korbáčiky či lokše.

 

Náhled

Beru na vědomí
Webová stránka využívá pouze krátkodobé, funkční soubory cookies za účelem správné funkce webu. Nemáme žádné statistiky ani kampaně.