Budapešť

Budapešť vznikla spojením dvou samostatných měst, Buda a Pešť a inspiruje své návštěvníky řadou zajímavých budov, muzeí, galerií a v neposlední řadě, nezapomenutelnou atmosférou a výbornou kuchyní.

Populární je procházka po nábřeží Dunaje mezi Elizabetiným a řetězovým mostem. Nenechte si ujít prohlídku monumentální stavby Parlamentu na levém břehu řeky, která se svými 268 metry délky a 691 místnostmi patří k největším vládním budovám v Evropě. Maďarskou historii a hrdost oslavuje na Náměstí hrdinů Památník tisíciletí a Muzeum výtvarných umění na levé straně a Palác umění (nebo Muzeum umění), na pravé straně.

Budapešti vévodí hrad Buda nad řekou Dunaj s řetězovým mostem. Čtvrť pod hradem je charakteristická úzkými uličkami lemovanými budovami z období středověku, baroka a klasicismu. Pravděpodobně nikdo z návštěvníků Budapešti nevynechá Rybářskou baštu, která se datuje do přelomu dvacátého století a nabízí nádherný výhled na Parlament, Řetězový most a nábřeží Dunaje.
Budapest si nemůžete představit jinak než s jejími více než 100 minerálními prameny, které si můžete dopřát v jedněch z 50 městských lázní. Pokud se rozhodnete některé z nich navštívit, nebudete tohoto zážitku litovat, protože si příjemně odpočinete a seznámite se s jednou z dalších perspektiv města. Nejznámější jsou Královské lázně, Rudas termální lázně, které jsou považovány za jedny z nejkrásnějších tureckých lázní ve městě, lázně Gellert jsou postaveny v secesním stylu a lázně Szécheny, jedny z největších lázní v Evropě.

Ale Maďarsko samozřejmě není jen Budapešť, s námi se můžete podívat do všech koutů Maďarska. Ať jsou to thermální střediska, nebo Balaton, historická místa Visegrad, malebná městečka ( Szentendre, Gyor), rozsáhlé vinice a puszty.

 

Beru na vědomí
Webová stránka využívá pouze krátkodobé, funkční soubory cookies za účelem správné funkce webu. Nemáme žádné statistiky ani kampaně.