Německo

Berlín je hlavním městem a jednou z republik Německa.

Město vstoupilo do historie tím, že bylo jedním z nejvíce těžce poškozených měst při bombových útocích v době druhé světové války. Během studené války byl Berlín rozdělen na západní a východní Berlín "Berlínskou zdí". Po spojení obou částí v 90. letech začala výstavba nového Berlína a tím začala nová éra města. V současné době je Berlin hojně navštěvován pro svou moderní architekturu, temperamentní a uměleckou atmosféru.
Berlín není typickým turistickým místem vzhledem k několika málo památkam k vidění. Doporučujeme využít návštěvy k procházkám a vstřebávat jedinečnou atmosféru. Avšak pokud Berlín navštívíte, nenechte si rozhodně ujít Braniborskou bránu, která otvírá vstup do bulváru Unter den Linden, bývalou městskou bránu a hlavní symbol Berlína, budovu Říšského sněmu, budovu německého parlamentu v blízkosti Braniborské brány, renovovanou sirem Normanem Fosterem a znovu otevřenou v roce 1999 s nádhernou novou skleněnou kopulí nebo Berlínskou vyhlídkovou věž, nejvyšší stavbu Německa.

V Berlíně naleznete také památky moderní historie země: Památník Berlínské zdi (Gedenkstätte Berliner Mauer), památník těm, kteří zemřeli při pokusu dostat se na druhou stranu Berlínské zdi, která stála mezí východním a západním Berlínem během studené války nebo Židovský památník věnovaný zavražděným židům, který byl otevřen na jaře roku 2005. Jedná se o gigantické abstraktní umělecké dílo pokrývající celý blok v blízkosti Braniborské brány včetně podzemního muzea s obsáhlými podrobnostmi o holocaustu a lidech, kteří zemřeli během ní.

Nejlepší představením města je plavba po řece, je to nejlepší způsob, jak vidět jinou stranu Berlína a uniknout letním vedrům. Pokud hledáte noční život, prozkoumejte trochu Kreuzberg, spojený s levým křídlem kultury mládeže, umělců a tureckých přistěhovalců, plný kaváren, barů a klubů. A pokud se chcete cítit jako opravdový Berliňan, doporučujeme pronájem kol a a projet se po městě.

Dresden - druhé nejnavštěvovanější město v Německu. Téměř všechny naše skupiny, které jedou z Prahy do Berlína zastavují v Drážďanech. Úchvatné město v Sasku, u řeky Labe, obklopené rozsáhlým Drážďanským lesem nabízí mnoho památek v barokním, klasicistním a historizujícím stylu.

Nelze nenavštívit ZWINGER - nejproslulejší stavba německého baroka, ve které se nachází Sbírka porcelánu a Obrazárna Staří mistři, Katedrálu Nejsvětější Trojice- HOFKIRCHE, nabo úchvatnou budovu Státní Opery - SEMPEROPER.

V Drážďanech se nachází i mnoho pivnic, kde můžete ochutnat nejen dobré pivo, ale i vyhlášené klobásky.

Velmi oblíbené a hojně navštěvované jsou i vánoční trhy.

 

Beru na vědomí
Webová stránka využívá pouze krátkodobé, funkční soubory cookies za účelem správné funkce webu. Nemáme žádné statistiky ani kampaně.