Rakousko

Vídeň působí dojmem elegantní dámy, tančící v rytmu valčíku. Představuje to nejlepší z rakousko-uherské říše a díky své příjemné, uvítací ale stále ještě konzervativní atmosféře je jedním z měst s nejvyšší kvalitou života.
 
Vídeňské památky se datují do císařských dob, kdy město vládlo celé rakousko-uherské monarchii, a většina z nich se nachází v centru města, takže návštěvníkovi nebude trvat dlouho, aby je mohl všechny vidět. Většina památek se nachází na Ringstrasse, v bulváru, který obklopuje střed města.

Schönbrunn, nejslavnější z rakouských zámků, sloužil jako letní sídlo císařské rodiny. V průběhu roku rodina pobývala v Hofburgu, který nyní střeží drahocenné korunovační klenoty. Další, co je třeba vidět, je Dóm svatého Štěpána v samém centru Vídně, který patří k nejvýznamnějším gotickým církevním památkám v Rakousku. Rathaus (radnice), sídlo starosty a městské rady, je krásná neo-gotická stavba obklopena zahradou Rathauspark. Milovníci moderní architektury si nemůžou nechat ujít příležitost vidět Hundertwasserhaus, postavený v letech 1977 a 1986. Barva fasády, obklady a mozaika hrají všemi barvami, každé okno má jiný tvar a velikost.

Pokud máte rádi velké zábavní parky, Prater je přesně to místo, kam jít. Postaven byl v roce 1766 císařem Josefem II a stále se může chlubit mnoha atrakcemi, včetně 64 metrů vysokým Ruským kolem (Wiener Riesenrad), které nabízí nádherný výhled na celou Vídeň. Také byste si neměli nechat ujít typickou vídeňskou kávu v jedné z klasických kaváren v historickém centru města.

Beru na vědomí
Webová stránka využívá pouze krátkodobé, funkční soubory cookies za účelem správné funkce webu. Nemáme žádné statistiky ani kampaně.