Historie

1991 – Pan Ladislav Krulich a paní Monika Szwarcová zakládají outgoingovou cestovní kancelář.

1992 – Rok po úspěšném zavedení outgoingové cestovní kanceláře dochází k založení incomingového oddělení. 

1993 –Po založení incomingového oddělení se La Bohéme stává jedním z nejsilnějších " hráčů " na poli incomingu v České republice. Jejím nejsilnějším trhem se stává Španělsko. La Bohéme se stěhuje do vlastních kanceláří v Praze 6.

1994 – La Bohéme upevňuje svou pozici na španělském trhu a vrhá se na hledání nových obchodních partnerů především ze Skandinávie, Izraele a Francie.Podepsání dlouhodobé spolupráce s novými partnery způsobuje i nárůst nových zaměstnanců ve firmě.

La Bohéme není úspěšná pouze v incomingu, ale obrací se i na pole gastronomické a v roce 1994 otevírá jednu z největších pivnic v Praze - Novoměstský pivovar s kapacitou 250 míst. Novoměstský Pivovar (New Town Brewery) se během krátké doby stává velmi oblíbenou pivnicí díky své vyhlášené české kuchyni a excelentním Novoměstským ležákem, který se vaří přímo v pivovaru. La Bohéme též rozšiřuje svou nabídku a dále nabízí kompletní balíčky služeb, především pro španělské skupiny, v Německu, Rakousku, Slovensku a Maďarsku. Navrhuje a organizuje především pobyty-Praha-Vídeň- Budapešť. 

1995- La-Bohéme se účastní velmi důležitého veletrhu the MOTIVATION SHOW – CMI v CHICAGU, kde získává nové partnery a následně zakládá svou pobočku v Chicagu. 

1996 – Tento rok je pro La Bohéme velice důležitým mezníkem, zakládá svou pobočku v Chicagu - La-Boheme Tours USA Ltd. Ve stejném roce otevírá svůj první 3 hvězdičkový hotel  - Henrietta 3*   na Praze  8 a také probíhá rekonstrukce a úprava kancelářských prostor La Bohéme.

1997- La Bohéme otevírá svůj druhý hotel, tentokrát na Praze  3 - hotel Aron  3*.

1998 –La Bohéme úspěšně organizuje dvě velké akce.  První akcí je kompletní organizace a zajištění konference manažerů a vedení španělské banky - BBV (Banco Bilbao Vizcaya), pro kterou organizuje gala večeři ve Španělském sále Pražského hradu. Druhým velmi důležitým a prestižním projektem je pro La Bohéme výhra ve výběrovém řízení o hlavního organizátora mezinárodního symposia  "the International Symposium of Aromatase and Its exhibitors".

1999 – Vzhledem k nárůstu zaměstnanců, La Bohéme stěhuje své kanceláře do nově opravené budovy na Závěrce 4 na Praze 6. Stává se členem Asociace cestovních kanceláří v České republice.  

2000 – La-Bohéme se stává partnerem prestižního projektu " Praha 2000 - Evropské město kultury ".Otevírá svou druhou restauraci " Creperie " v těsné blízkosti Karlova mostu (kterou bohužel zavírá po několika letech, vzhledem k úpravě těchto prostor na Muzeum Karlova mostu)

2001 – La-Bohéme kupuje Zámek Zduchovice a postupně uskutečňuje svůj plán otevřít vlastní wellness resort. Úspěšně organizuje konferenci španělské pojišťovny MUTUA a telekomunikační firmy z Izraele ORANGE. A samozřejmě oslavuje své 10. výročí existence velkolepou a kreativní party v mexickém stylu v restauraci Creperia. 

2002 – La Bohéme se stává partnerem akce e-2002 E-Business and E-Work - konference, které se účastní zástupci Evropské komise. Po úspěšné party v roce 2001 připravuje svou druhou party tentokrát ve stylu Havaj v Praze, kterou vyjadřuje poděkování svým partnerům, dodavatelům a externím spolupracovníkům.

2003 - La Bohéme otevírá svou cateringovou společnost, vytváří design nových webových stránek a začíná pracovat na online rezervačním systému.

2004 -V rámci La Bohéme otevírá oddělení pro arabskou klientelu, velkou podporu dává též korporátní klientele, obchodním cestám a dovoleným šitým na přání klientů. V kancelářské budově otevírá fitness a může se též pochlubit již 5 dětmi v teamu zaměstnanců, pro které organizuje např. Mikulášskou besídku. Party, kterou La Bohéme uskutečňuje v prosinci 2004, tentokrát ve vězeňském duchu, završuje svůj další úspěšný rok. La Bohéme částečné otevírá jezdeckou arénu ve Zduchovicích, kde uskutečňuje několik závodů, letní tábory pro děti a kurzy angličtiny. V listopadu 2004 vzniká sesterská společnost "Boheme Concept", která se specializuje na stavební činnost (www.bohemeconcept.cz). 

2005 -Jako každý rok i tento rok se La Bohéme účastní několika veletrhů, tento rok poprvé v Číně veletrh CITM v Kunmingu. Ve Zduchovicích pořádá několik zajímavých akcí - zabíjačky, svátek sv.Norberta, firemní akce....atd. 

2006 -Zástupci resortu Zduchovice organizují pvní "Pony Channel Star" (www.ponychannel.cz), v rámci resortu pokračují práce na rekonstrukci penzionu Jezerná. La Bohéme zažívá velký nárůst klientů z Francie, takže posiluje francouzsky mluvící část teamu.

2007 - La Bohéme posiluje španělské oddělení vzhledem k nárůstu poptávek z Latinské Ameriky, účastní se i několika veletrhů v Argentině, Brazílii, Chile a Mexiku. 

2008 - Přes začínající krizi se daří udržet si stávající klientelu a navýšit počet nových klientů. Úspěšně organizuje  několik incentivních akci pro firmy CLINIQUE, GRUNENTHAL, AMEX, SEAT. La Bohéme vyhrává výběrové řízení na organizaci seminářů pro Ministerstvo vnitra.

2009 V tomto roce je již poměrně více znát úbytek korporátních klientů a poptávek na incentivní akce. Zastavuje se i růst objemu příjezdu turistických skupin a individuálních klientů. Do značné míry se na této změně začíná projevovat i online internetový booking. La Bohéme se podílí na organizaci a zajištění fam tripu pro Czechtourism Latinská Amerika, kde se snaží prosadit již delší dobu a získat přímou klientelu. Po krátké odmlce se opět "probouzí" trh Izraelský.  La Boheme organizuje pobyt incentivní akce UNICAJA, HOVAL, PFIZER, EGGED group PRAHA / BERLÍN, HANDASIIM group. 

2010 – Poměrně dobře se daří prodávat oblíbené charterové pobyty na Velikonoce, i přesto, že ve Španělsku a Itálii je zaznamenán velký pokles zájmu klientů o tyto tradiční produkty. La Bohéme též přivítá svého prvního klienta z Libanonu a navazuje spolupráci s tamní cestovní kanceláří. Organizuje pobyt a servis pro firmu BERLIN-CHEMIE AG.,DELEK MOTORS GROUP, OTD GROUP, organizuje incentivní program pro generální manažery HILTON HOTELS, kolega Christophe Voyeau velmi úspěšně organizuje incentivní program pro firmu WELDOM. Bohužel tento rok ukončuje svou činnost náš dlouholetý partner MUNDICOLOR Španělsko. Situaci na trhu komplikuje i výbuch sopky na Islandu, který paralyzuje leteckou dopravu v Evropě. Z tohoto důvodu je nutné,  přesunout velkou kongresovou akci OIC ITALY z dubna na říjen. 

2011- V květnu 2011 pracuje na další kongresové akci UVET AMEX ITALY a dochází k velkému nárůstu rezervací z Izraele. 

2012- V tomto roce se konečně začíná zmáhat i trh incentivní a kongresový, La Bohéme zajišťuje kompletní služby pro firmy  BANKIA SPAIN, SAB MILLER PERU,AL.CO DESIGN,BIONIKE a BAYER ITALY, VW ARGENTINA, MASTER PRO, BNP, ALSTOM, POLARIS, EDENDRED, SOCIÉTÉ GÉNÉRALE a IMERYS FRANCE.

Největší akcí se stává organizace služeb pro firmu AMDOCS, především zajištění neformální večeře v Anežském klášteře a závěrečné gala večeře ve Smetanově síni Obecního domu. 

2013 – I v tomto roce je La Bohéme poměrně úspěšná na poli incentivním, zajišťuje kompletní aranžmá incentivní skupiny VORWERK PORTUGALSKO, velmi úspěšnou akci zvládá kolegyně Gabriela Manunzio pro firmu ENI ITÁLIE, zajišťuje kompletní aranžmá servisu, včetně neformální večeře na Vikárce, gala večeře v Rudolfinu a rozlučkové večeře v restauraci Mlýnec. La Bohéme se organizačně podílí na zajištění pobytu fotbalové SPARTY PRAHA v TEL AVIVU. Nesmíme zapomenout ani na zajištění incentivních akcí z Izraele - BEZEQ IZRAEL, MDEC IZRAEL. V tomto roce se také bohužel vyrovnává s dalším krachem cestovní kanceláře ze Španělska, který velmi ovlivnil existenci La Bohéme.

2014 - I přes komplikovanou situaci se daří stabilizovat společnost a pouští se do nových projektů, postupně se stabilizuje i situace v turistickém segmentu, dochází k nárůstu rezervací. La Bohéme vymýšlí úspěšný kreativní incentivní program pro firmu 3M IZRAEL, pomáhá se zajištěním služeb během pobytu fotbalovému klubu OLYMPIQUE LYON v Plzni a Mladé Boleslavi. Daří se získat i několik akcí pro firmy se sídlem v České republice - Curaden, Wienerberger. Začíná pracovat na novém designu webových stránek. 

2015  - Velkou část času konce roku 2014 a první poloviny 2015 zabírá spolupráce na organizaci konference s výstavou  - ITEC 2015 - THE INTERNATIONAL FORUM FOR THE MILITARY TRAINING, EDUCATION AND SIMULATION SECTORS pro 3000 účastníků, který se koná v termínu 27.04.2015-30.04.2015 v PVA LETŇANY PRAHA. Květen a červen je plný incentivních akcí z Izraele a připravuje se poměrně silná turistická letní sezóna.

  • La Bohéme spouští nové webové stránky, nově také můžete sledovat novinky na facebooku, kde se snaží zveřejňovat informace o aktuálním dění v La Bohéme. 
  • A jaký bude rok 2016?  To záleží i ve velké míře na Vás!
Beru na vědomí
Webová stránka využívá pouze krátkodobé, funkční soubory cookies za účelem správné funkce webu. Nemáme žádné statistiky ani kampaně.